Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie artykuły

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:

Katalogi


http://www.webtree.pl
katalog stron
Filmy, seriale, stacje tv
katalog stron
Katalog stron
Katalog stron internetowych

Katalog stron

Artykuły: Gadżety Doctora

Bessie
Bessie - samochód używany głównie przez Trzeciego Doktora podczas jego uwięzienia na Ziemi. Gdy rozpoczynał stałą współpracę z UNIT-em, zażyczył sobie od Brygadiera samochodu, przypominającego ten, który ukradł, gdy w szoku związanym z regeneracją uciekał ze szpitala. Mężczyzna wypełnił to żądanie, podarowując Władcy Czasu właśnie Bessie.

Łuk Kameleona (Chameleon Arch) i Obwód Kameleona (Chameleon circuit)
Łuk Kameleona i Obwód Kameleona to dwa elementy TARDIS Doktora, które odegrały ważną role w przygodach Władcy Czasu na przestrzeni wielu lat.


Parapsychiczna wizytówka
Określona jako „trochę paranormalny” papier, po raz pierwszy pojawiła się w serii z 2005 roku w odcinku „The End of the World”, parapsychiczna wizytówka jest pozornie czystą kartką papieru trzymaną w futerale na karty kredytowe lub inne dokumenty. Pozwala ona trzymającej go osobie pokazać cokolwiek co tylko ludzie patrzący na nią chcą zobaczyć.Śrubokręt dźwiękowy
Śrubokręt dźwiękowy po raz pierwszy pojawił się w odcinku "Venusian Lullaby" używany przez pierwszego Doctora, a następnie w odcinku "Fury from the Deep" napisanym przez Victora Pembertona. Był używany wówczas przez Drugiego Doctora jako wielofunkcyjne urządzenie od tego momentu ze sporadycznymi zmianami pojawiającymi się podczas serii.


TARDIS
TARDIS - Time And Relative Dimensions In Space ( Relatywnie Wymiarowy Pojazd Czaso-Przestrzenny) jest wehikułem czasu i statkiem kosmicznym w jednym, owocem pracy technologii Panów Czasu. TARDISy są hodowane, nie budowane ( The Impossible Planet, niektóre ¼ródła sugerują, że się one "rodzą"). Czerpią swoją moc z kilku ¼ródeł jednak głównie z niezwykłej, sztucznej czarnej dziury, znanej jako Oko Harmonii ( Doctor Who film telewizyjny) jak również Szczeliny (wspomnianej w Boom Town i Utopii)Wygenerowano w sekund: 0.07
19,869,498 unikalne wizyty