Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie artykuły

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:

Katalogi


http://www.webtree.pl
katalog stron
Filmy, seriale, stacje tv
katalog stron
Katalog stron
Katalog stron internetowych

Katalog stron

Artykuły: Doctor Who - Bohaterowie

Rose Tyler

Rose Marion Tyler - postać grana przez Billie Piper w serialu Doctor Who. Sprzedawczyni w londyńskim sklepie odzieżowym, która stała się asystentką Dziewiątego i Dziesiątego Doktora. Wystąpiła we wszystkich odcinkach pierwszych dwóch serii "Doctor Who" z 2005 roku, po raz pierwszy w odcinku "Rose" i po raz ostatni jako stała towarzyszka w odcinku "Doomsday" (pomijając krótkie wspomnienia Doktora z odcinków "The Runaway Bride" i "Utopia"). Jej powrót był jednym z motywów przewodnich serii czwartej, gdzie na moment pojawiła się w odcinkach "Partners in Crime", "The Poison Sky" i "Midnight", co poprzedziło je powrót do serialu w trzyodcinkowym finale sezonu, po raz ostatni pojawiła się w odcinku "The Journey's End"


Martha Jones

Martha Jones - bohaterka grana przez Freemę Agyeman w serialu "Doctor Who", 23-letnia studentka medycyny.J est towarzyszką Dziesiątego Doctora, która podróżuje z nim po odejściu Rose. Zadebiutowała w pierwszym odcinku trzeciej serii "Smith and Jones" i zagrała we wszystkich jej odcinkach.Pojawi się również 3 odcinkach drugiej serii spin offu serialu- "Torchwood".
Kapitan Jack Harkness

Kapitan Jack Harkness (John Barrowman), znany też od pewnego czasu jako Twarz z Boe podróżował zarówno z dziewiątym jak i dziesiątym Doctorem. Wystąpił w 5 ostatnich odcinkach 1 serii i w 3 ostatnich serii 3, jest także jednym z głównych bohaterów serialu Torchwood.

Donna Noble
Donna Noble - grana przez Catherine Tate bohaterka serialu "Doctor Who", sekretarka z Londynu. Po raz pierwszy pojawia się w ostatniej scenie finału drugiej serii (odcinek "Doomsday") i występuje w specjalnym odcinku świątecznym "The Runaway Bride". Stała towarzyszka Doctora w serii czwartej, pojawiła się we wszystkich jej odcinkach, po raz ostatni w "The Journey's End".

Sally Sparrow
Sally Sparrow - bohaterka wokół której koncentruje się akcja dziesiątego odcinka trzeciej serii "Doctor Who", pt. "Blink". Młoda fotografka, która zostaje wciągnięta w sprawę tajemniczych zniknięć ludzi w starym porzuconym domu przy ulicy Wester Drumlins...


Jackie Tyler
Jacqueline Andrea Suzette Tyler - nazywana po prostu Jackie, bohaterka serialu "Doctor Who", matka Rose Tyler, grana przez Camille Coduri. Po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym odcinku pierwszej serii - "Rose" a po raz ostatni w finałowym odcinku czwartej serii - "The Journey's End".

Mickey Smith
Mickey Smith grany przez Noela Clarke bohater serialu "Doctor Who", chłopak Rose Tyler. Po raz pierwszy pojawił się w serialu w odcinku "Rose" a po raz ostatni w finałowym odcinku 4 serii "Journey's End".


Master
Master jest wielokrotnie powracającym do serialu czarnym charakterem. Pierwszy raz na ekranie pojawił się w 1971 roku. od tego czasu wielokrotnie znikał po to by powrócić z nowym planem pokonania Doktora i zdobycia władzy nad Wszechświatem. W 2007 roku mogliśmy go oglądać w trzech ostatnich odcinkach trzeciego sezonu.

Lucy Saxon
Lucy Saxon, grana przez Alexandrę Moen jest żoną Harolda Saxona (Master), w czasie jego kadencji jako Ministra Obrony i Premiera Wielkiej Brytanii. Pojawia się w finałowych odcinkach trzeciej serii - "The Sound of Drums" i "Last of the Time Lords".


K-9
K-9 to wierny pomocnik Doktora pojawiający się w serialu na przestrzeni wielu lat. przypominający psa robot o niezwykłej inteligencji pojawił się też u boku Sarah Jane w serialu "The Sarah Jane Adventures".

Pete Tyler
Pete Tyler, pełne nazwisko Peter Alan Tyler grany przez Shauna Dingwalla to zmarły ojciec jednej z towarzyszek Doktora - Rose Tyler. Pojawia się w odcinku "Father's Day", a jego alternatywna wersja z równoległego świata w odcinkach "Rise of the Cybermen"/"The Age of Steel" i "Doomsday".Astrid Peth
Astrid Peth - towarzyszka Dziesiątego Doktora w odcinku "Voyage of Damned", grana przez Kylie Minogue. Pochodząca z planety Sto kelnerka na pasażerskim statku kosmicznym "Titanic".
Sarah Jane Smith

Sara Jane Smith - postać grana przez Elisabeth Sladen w najdłuższym brytyjskim serialu SF Doctor. Dziennikarka Sara Jane była towarzyszką Trzeciego i Czwartego Doktora w serialu w latach 1973 - 76 (sezony od 11 do 14) oraz w Piątego Doktora w odcinku The Five Doctors (1983), pojawia się także w odcinku School Reunion (2006) i The Stolen Earth/Journey's End (2008) jako towarzyszka Dziesiątego Doktora.
Wygenerowano w sekund: 0.52
19,869,474 unikalne wizyty